W dniu 21.03.2018 r. Wydział Infrastruktury i Środowiska odwiedziła młodzież z LO w Kamienicy Polskiej wraz ze swoimi gośćmi tj. uczniami z Collegio Rotondi Scuole Paritarie (Włochy), Moletu Gimnazja (Litwa), Technikum IES BEZMILIANA (Hiszpania) oraz Atheneum Zottegem (Belgia).

Wizyta młodzieży zagranicznej w LO w Kamienicy Polskiej jest wynikiem udziału szkół w projekcie pt. „Innowacyjne pokolenie”, który jest częścią programu Erasmus+ Akcja 2 WSPÓŁPRACA NA RZECZ INNOWACJI I WYMIANY DOBRYCH PRAKTYK. Celem tej akcji jest promowanie innowacji, wymiany doświadczeń i know-how między różnymi rodzajami organizacji zajmujących się kształceniem, szkoleniem i młodzieżą. W związku z tym Zespół ds. Internacjonalizacji WIiŚ zorganizował dla uczniów warsztaty naukowo-dydaktyczne. Młodzież miała okazję zapoznać się z chemią praktyczną biorąc udział w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez dr Beatę Karwowską w Katedrze Chemii, Technologii Wody i Ścieków a następnie uczestniczyła w wykładzie „Dobre środowisko
do studiowania” promującym i zachęcającym do studiowania na Wydziale Infrastruktury i Środowiska również w ramach programu Erasmus+. Na zakończenie warsztatów młodzież zapoznała się z bazą laboratoryjną Instytutu Inżynierii Środowiska oraz Katedry Inżynierii Energii przy ul. Brzeźnickiej.

 

ak2
ak2_2
ak2_3
ak2_4
ak2_5