W ubiegłym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy imprezę Mikołajkową dla studentów zagranicznych studiujących na Wydziale Infrastruktury i Środowiska. Tematem przewodnim imprezy były Ecoświęta. W tym roku 6 grudnia po raz drugi studenci zagraniczni uczestniczyli w imprezie Mikołajkowej. Celem wydarzenia była integracja studentów zagranicznych podczas celebrowania Mikołajek oraz warsztatów pod hasłem „WRITING LETTERS TO SANTA”.

Studentów odwiedził Święty Mikołaj, który przyniósł atrakcyjne upominki. Następnie studenci pisali listy do Świętego Mikołaja o swoich wymarzonych prezentach. Studenci wykazali się dużą kreatywnością i przygotowali interesujące oraz pomysłowe listy. Podczas głosowania wyłoniono autorów najciekawszych listów, którzy otrzymali nagrodytj.bony upominkowe do PLANET Fittnes Club w Częstochowie oraz karnety na lodowisko. W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście z Biura Studentów Zagranicznych, Prodziekan WIiŚ ds. Nauczania dr inż. Rafał Jasiński oraz pracownicy i studenci wydziału IiŚ.

Oczywiście impreza ta nie odbyłaby się bez wsparcia naszych patronów i sponsorów, którymi są Prorektor ds. Innowacji i Rozwoju prof. Maciej Mrowiec, Dziekan Wydziału Infrastruktury i Środowiska prof. Małgorzata Kacprzak, PLANET FITTNESS Club w Częstochowie oraz Urząd Miasta Częstochowy, Wydział Kultury, Promocji i Sportu.

Cała Impreza była świetną okazją nie tylko do integracji oraz pogłębiania współpracy międzynarodowej, ale także rozmów o tradycjach bożenarodzeniowych w różnych krajach oraz wprowadzenia magii Świąt.

 

Dr hab. Agata Rosińska, prof. PCz

Wydziałowy Koordynator programu Erasmus+

DSC_5109
DSC_5101
DSC_5106
DSC_5133
DSC_5135