W dniu 18.03.2019 roku podczas Uroczystej Gali Finałowej IV edycji Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów w prestiżowym Pałacu Polskiej Akademii Nauk w miejscowości Jabłonna koło Warszawy Dziekan prof. dr hab. inż. Małgorzata Kacprzak i Prodziekan ds. Rozwoju dr hab. inż. Mariusz Kowalczyk odebrali Certyfikat Akredytacyjny „Studia z Przyszłością” dla kierunku Energetyka.

Wydział Infrastruktury i Środowiska zaprasza na seminarium realizowane w ramach EU Industry Days 2019 pt. „Oczyszczalnie ścieków komunalnych ważnym ogniwem SMART cities”. Seminarium odbędzie się 27 marca 2019 w Instytucie Inżynierii Środowiska (ul. Brzeźnicka 60, Częstochowa) w godzinach 10:30-14:30. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie udziału drogą elektroniczna na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 22.03.2017.

14 lutego na University of Pretoria odbyło się seminarium z udziałem pracowników Wydziału Infrastruktury i Środowiska. Tematem spotkania było „Bezpieczeństwo środowiskowe bioodpadów w gospodarce obiegu zamkniętego”. Wydarzenie było związane z realizacją projektu EnviSafeBioC w ramach programu NAWA Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe wspólnie z instytucjami naukowymi z  RPA, Francji, Norwegii oraz Czech

W ubiegłym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy imprezę Mikołajkową dla studentów zagranicznych studiujących na Wydziale Infrastruktury i Środowiska. Tematem przewodnim imprezy były Ecoświęta. W tym roku 6 grudnia po raz drugi studenci zagraniczni uczestniczyli w imprezie Mikołajkowej. Celem wydarzenia była integracja studentów zagranicznych podczas celebrowania Mikołajek oraz warsztatów pod hasłem „WRITING LETTERS TO SANTA”.

Finał Konferencji „Oczyszczalnie ścieków i gospodarka osadowa”, na której pojawili się doświadczeni praktycy i naukowcy związani z gospodarką osadowo-ściekową, aby omówić aktualne problemy występujące w regionalnych oczyszczalniach ścieków.
Spotkanie pozwoliło na wymianę informacji i doświadczeń w temacie.