Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej  ogłosiło skład Państwowej  Rady Gospodarki Wodnej V kadencji na lata 2020-2023 r.

Do  składu Rady została powołana  prof. dr hab. inż. Maria Włodarczyk-Makuła - pracownik naszego Wydziału.

Państwowa Rada Gospodarki Wodnej jest organem opiniodawczo-doradczym ministra właściwego do spraw gospodarki wodnej.

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy,
że w dniu 23 lutego 2020 roku zmarł w wieku 88 lat

dr inż. JANUSZ WILCZYŃSKI

Nauczyciel Akademicki Politechniki Częstochowskiej
Wieloletni Dyrektor Techniczny WPEC w Częstochowie

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w środę
dnia 26 lutego 2020 roku o godz. 12.00
w Domu Przedpogrzebowym przy ul. Cmentarnej,
po czym odbędzie się odprowadzenie Urny do grobu rodzinnego na cmentarzu Kule

Patent na wynalazek pt. „Sposób hodowli biomasy mikroglonów” PL231040 autorstwa pracowników Wydziału Infrastruktury i Środowiska, prof. PCz dr hab. Magdaleny Zabochnickiej-Świątek i prof. dr hab. inż. Januarego Bienia z Katedry Inżynierii Środowiska zdobył Platynowy Medal IWIS i Puchar - Nagrodę Specjalną od Taiwan International Invention Winners Association oraz Nagrodę Prezesa Urzędu Patentowego RP podczas International Warsaw Invention Show (IWIS). IWIS to największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje, które odbywało się w Warszawie w dniach 14-16.10.2019r.

W dniu 18.03.2019 roku podczas Uroczystej Gali Finałowej IV edycji Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów w prestiżowym Pałacu Polskiej Akademii Nauk w miejscowości Jabłonna koło Warszawy Dziekan prof. dr hab. inż. Małgorzata Kacprzak i Prodziekan ds. Rozwoju dr hab. inż. Mariusz Kowalczyk odebrali Certyfikat Akredytacyjny „Studia z Przyszłością” dla kierunku Energetyka.

Wydział Infrastruktury i Środowiska zaprasza na seminarium realizowane w ramach EU Industry Days 2019 pt. „Oczyszczalnie ścieków komunalnych ważnym ogniwem SMART cities”. Seminarium odbędzie się 27 marca 2019 w Instytucie Inżynierii Środowiska (ul. Brzeźnicka 60, Częstochowa) w godzinach 10:30-14:30. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie udziału drogą elektroniczna na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 22.03.2017.