Wręczenie Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018

Wydział Infrastruktury i Środowiska został laureatem prestiżowej Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 w kategorii Uczelnia Przyszłości, za swoją bezcenną działalność badawczo-naukową, bezbłędną współpracę z biznesem i komercjalizację prac badawczych.

Certyfikat Elsevier Artur Błaszczuk

Czasopismo Applied Energy (IF = 7.9, 45 pkt wg listy A MNiSW) wyróżniło nagrodą dr hab. inż. Artura Błaszczuk za istotny wkład w pracy recenzenckiej manuskryptów z problematyki energetyki i wymiany ciepła. Wyróżnienie zostało przyznane dla naukowców znajdujących się w pierwszej dziesiątce centyla recenzentów czasopisma, pod względem liczby sporządzonych merytorycznych recenzji manuskryptów w ciągu ostatnich dwóch lat.

Uczelnia Liderów gala 2018

Wydział Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej otrzymał prestiżowy certyfikat w ramach 8. Edycji Programu „Uczelnia Liderów”, dla najlepszych uczelni oraz ich jednostek organizacyjnych (wydziałów, kolegiów) w Polsce.
Raz w roku, odbywa się Gala Finałowa, podczas której zwycięzcom wręczane są wyróżnienia i certyfikaty „Uczelnia Liderów”. Tegoroczna Gala Programu „Uczelnia Liderów” miała miejsce 28. czerwca w Sali Rudniewa Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

mianowanie Maria włodarczy-Makuła

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nowo mianowanych profesorów jest pracownik naszego Wydziału. Tytuł profesorski w dziedzinie nauk technicznych otrzymała Pani dr hab. inż. Maria WŁODARCZYK-MAKUŁA. Uroczystość odbyła się 21 czerwca 2018 roku w Pałacu Prezydenckim.

Invent Arena medal

Innowacyjne rozwiązanie – Sposób odzysku węglika krzemu ze ścieków poszlifierskich (Methods of silicon carbide recovering from post-grinding effluent), opracowany przez pracowników naszego wydziału dr inż. Beatę Jabłońską oraz dr inż. Ewę Siedlecką, otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowej Wystawie Innowacji Technicznych, Patentów i Wynalazków „INVENT ARENA 2018” (2nd International Inventors Exhibition of Technical Inovation, Patents and Inventions). Wystawa odbyła się w dniach 20–22 czerwca 2018 r. w Třinec w Czechach. INVENT ARENA promuje najlepsze światowe wynalazki i pełni ważną rolę w procesach upowszechniania innowacji w Europie. To już czwarta nagroda, w tym drugi złoty medal, uzyskana przez ten zespół pracowników Politechniki Częstochowskiej za to innowacyjne rozwiązanie.