W dniu 19 marca 2020 r. decyzją Rektora Politechniki Częstochowskiej został nałożony obowiązek prowadzenia zajęć dydaktycznych w trybie zdalnym (Zarządzenie nr 316/2020 w sprawie realizacji zajęć dydaktycznych w Politechnice Częstochowskiej w okresie zawieszenia zajęć w kontakcie bezpośrednim). Szczegółowe zasady zdalnego prowadzenia zajęć dydaktycznych oraz formy ich zaliczenia w okresie zawieszenia zajęć w kontakcie bezpośrednim zostały określone przez Prorektora PCz. ds. Nauczania w piśmie nr RD-N-410-21/2020 z dn. 20.marca 2020 r. Bardzo proszę o zapoznanie się z treścią załączonych dokumentów.

Podstawowym narzędziem do realizacji kształcenia zdalnego w Politechnice Częstochowskiej jest platforma e-learningowa, dostępna pod adresem https://e-learning.pcz.plDo zaliczenia zajęć jest wymagana aktywność na tej platformie i należy ją traktować jako formę studiowania równą tradycyjnym sposobom kształcenia. Proszę zatem wszystkich studentów aby założyli konto na platformie e-learningowej i zapisywali się do odpowiednich zajęć (kursów). Tutaj zamieszczono krótką instrukcję w jaki sposób założyć konto na platformie e-learningowej oraz jak zapisywać się do zajęć (kursów).

Decyzją Rektora PCz od dnia 12 marca 2020 r. do odwołania wprowadzono ograniczenie w dostępie do budynków Politechniki Częstochowskiej dla osób nie będących pracownikami lub doktorantami PCz. W związku z tym wszystkie sprawy dziekanatowe proszę załatwiać telefonicznie pod nr tel. 343250462 lub drogą e-mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Proszę również śledzić na bieżąco komunikaty pojawiające się na stronie głównej Politechniki Częstochowskiej: http://pcz.pl/pl/ogloszenia. W razie pytań i problemów pozostaję do Państwa dyspozycji.

W tym trudnym okresie życzę wszystkim Studentom dużo zdrowia i wysokiej odporności oraz proszę o rozsądek w podejmowaniu decyzji o opuszczaniu miejsca zamieszkania.

Rafał Jasiński
Kierownik Dydaktyczny
na Wydziale Infrastruktury i Środowiska