Rektor Politechniki Częstochowskiej ogłasza, że w dniach 3 i 4 stycznia 2019 roku dla studentów i doktorantów obowiązywać będą godziny rektorskie.

W związku ze spotkaniem opłatkowym, Rektor Politechniki Częstochowskiej ustala godziny rektorskie w dniu 19 grudnia 2018 roku w godzinach od 11.00 do 15.00

Studenci VII semestru kierunku Biotechnologia w ramach realizacji przedmiotu: Biotechnologia w leśnictwie odbyli zajęcia terenowe w Gospodarstwie Szkółkarskim Sowin należącym do Nadleśnictwo Gidle. Leśniczy Pan Grzegorz Kaczorowski zapoznał studentów z zakresem działalności szkółki, a w szczególności z technologią produkcji sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym. Omówił również sposoby zapobiegania chorobom grzybowym stosowane przez szkółkę. Studenci zwiedzili linie technologiczne do wysiewu nasion, tunele do sterowanego wzrostu sadzonek, a także zapoznali się ze sposobami zimowego ich przechowywania.

Zajęcia terenowe studentów Wydziału Infrastruktury i Środowiska, na których zapoznali się z pracą Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych W Sobuczynie. Zajęcia obejmowały zagadnienia gospodarki nieczystościami, takie jak: zbieranie, obieranie, magazynowanie i transport, unieszkodliwianie dzięki składowaniu odpadów, odzysk i recykling, a także zagospodarowanie.

logo pzits

Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych zaprasza studentów do współpracy. Szczegółowe informacje w załączonej ofercie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z prof. dr hab. inż. Robertem Sekretem, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta współpracy