Energetyka - profil praktyczny!

 OD ROKU AKADEMICKIEGO 2016/2017 RUSZAJĄ STUDIA NIESTACJONARNE (I i II stopnia) NA KIERUNKU ENERGETYKA !!!!!

baner energetyka

 

Wydział Infrastruktury i Środowiska jako jedyny wydział na Politechnice Częstochowskiej prowadzi od roku akademickiego 2013/14 kierunek studiów stacjonarnych o profilu praktycznym.

 

W odróżnieniu od profilu ogólnoakademickiego, oferowanego przez pozostałe uczelnie wyższe w Częstochowie, absolwent studiów o profilu praktycznym oprócz wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych pozyskuje doświadczenie zawodowe w trakcie trwania studiów.

Studenci kierunku energetyka jeden dzień w tygodniu odbywają u pracodawcy, realizując zajęcia praktyczne. Ponadto jeden semestr studiów przeznaczony jest na praktykę zawodową u przedsiębiorcy. Bezpośredni kontakt z pracodawcą w czasie studiów oraz zdobyte doświadczenie zawodowe jest niewątpliwym atutem podczas rozmowy kwalifikacyjnej i znacznie ułatwi zdobycie dobrej pracy absolwentom kierunku energetyka.

W ostatnim czasie nastąpił gwałtowny rozwój sektora energetycznego, zwłaszcza w kontekście kurczących się zasobów konwencjonalnych źródeł energii. Coraz więcej środków finansowych z budżetu państwa i Unii Europejskiej skierowanych jest na wspieranie badań i wdrażanie najnowszych technologii w sektorze energetycznym, zwłaszcza w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Można przewidywać, iż w najbliższym czasie na rynku pracy poszukiwani będą specjaliści z branży energetycznej, zwłaszcza posiadający doświadczenie zawodowe.

www.energetykapraktyczna.pl

 Naszymi partnerami w edukacji są największe firmy w regionie związane z sektorem energetycznym i szeroko rozumianą inżynierią środowiska, w tym:

trw logo  fortum  warta logo ARR logo   Polontex logo    CzPK logo